zarychta010W sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego 20 stycznia na muzealnej scenie wystąpili znakomici artyści sceny jazzowej czyli Patrycja Zarychta Quartet - wokal, Zdzisław Kalinowski -instrumenty klawiszowe, Wojciech Pulcyn - kontrabas, Gniewomir Tomczyk - perkusja.

W programie koncertu znalazły się polskie kolędy oraz znane światowe przeboje o tematyce świątecznej. Goście usłyszeli znakomite i oryginalne interpretacje standardów Sinatry, Fitzgerald czy Carey, ale również znane kolędy w zaskakujących, jazzowych interpretacjach. Koncert uświetnił utwór Slowly z solowej płyty Patrycji Zarychty "Szczęście". Zachwycały perkusyjne solówki i przejścia Gniewomira Tomczyka, poetycka wręcz wirtuozeria klawiszy Zdzisława Kalinowskiego, znakomite wyczucie Wojtka Pulcyny, dla którego kontrabas nie ma tajemnic. Jeśli dodamy do tego wyjątkowy wokal Patrycji Zarychty, to mamy przepis na znakomity jazzowy koncert, który spinał się w przemyślaną ze smakiem, gustowną całość.

Świadkiem tego muzycznego spektaklu była zachwycona publiczności, która szczelnie wypełniła widownię. Po burzy oklasków i bisach mogliśmy porozmawiać z artystami. Były wspólne zdjęcia, autografy na płytach oraz dużo uśmiechu i prawdziwie noworocznego nastroju. Chciałoby się powiedzieć, parafrazując Gałczyńskiego: zaczarowany Park, zaczarowane Muzeum, zaczarowany koncert.

Niedzielne wydarzenie było częścią projektu Muzzeum Jazz, który wraca do kalendarza wydarzeń kulturalnych Muzeum. Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy mogli zaprosić Państwa na kolejny koncert tego cyklu! Zachęcamy zatem do odwiedzania naszego profilu. Serdecznie dziękujemy Artystom za magiczny klimat, a Publiczności za obecność.

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.muzeumpulaski.pl/wydarzenia/koncerty/541-koncert-noworoczny-na-jazzowo#sigProIdfd4920e518