krzysiagorniak201610belka9 września znów w naszym muzeum zabrzmiał jazz. Powraca cykl koncertów MUZZEUM JAZZ, który zapoczątkowaliśmy w 2005 roku. W piątkowy wieczór w sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego gościliśmy zespół Krzysia Górniak Trio.

Znana gitarzystka jazzowa niedawno ukończyła pracę nad nowym albumem "Moments", którego wydanie zaplanowano w październiku 2016 roku, przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia. Podczas koncertu w muzeum publiczność miała okazję posłuchać kompozycji z tego najnowszego albumu artystki.

krzysiagorniakKrzysia Górniak – nazwana przez Jazz Forum (2006 r.) „najciekawszą gitarową jazzwoman w Polsce”, gra na gitarze elektrycznej, komponuje, jest producentką i aranżerką. Od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Wydała 6 płyt, których była kompozytorką, aranżerką i producentką. Jej płyta TRIBUTE TO NAT KING COLE (2015), nagrana wspólnie z Maciejem Miecznikowskim, cieszy się dużym powodzeniem.

Krzysi Górniak towarzyszyli doświadczeni muzycy sceny jazzowej: Łukasz Makowski - kontrabas elektryczny, gitara basowa oraz Marcin Jahr – perkusja.

lukaszmakowskiŁukasz Makowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Współpracuje z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, szwedzkiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej. W latach 2004–2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. przy przedstawieniach ”Muzyka Gershwin”, ”Roxi Bar”). W 2014 roku współpracował z Teatrem Rampa w Warszawie w spektaklu „MusicaLove”. Od 2005 roku stał się częścią środowiska jazzowego w Bergen.

marcinjahrMarcin Jahr – doświadczony perkusista, znany z Kwintetu Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. "Lonely Town" zostało uznane przez czytelników czasopisma "Jazz Forum" Płytą Roku 1995), Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem "New Presentation", Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem czy Zbigniewem Namysłowskim. Z większością z tych wykonawców nagrał ok. 20 płyt dla różnych wytwórni.
Koncert Krzysi Górniak Trio to dużo dobrej muzyki, odprężenie i pozytywne emocje! Dziękujemy Artystom za spotkanie w Warce Publiczności za obecność.'