Kopia VP2008 528Już 2 lipca 2017 roku na mapę kulturalną Warki powraca jedna z najatrakcyjniejszych imprez regionu, Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI, organizowany na terenie zabytkowego parku w Winiarach!

Pomysł imprezy plenerowej o charakterze edukacyjno-kulturalnym, która łączy „żywe spotkanie z historią” epoki Kazimierza Pułaskiego – Bohatera Dwóch Narodów, zrodził się w 2005 r. Dzięki współpracy Stowarzyszenia W.A.R.K.A. z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbyło się pięć edycji pikniku. Nieodłącznym elementem imprezy była barwna Parada Pułaskiego ulicami Warki, która rozpoczynała całe wydarzenie. Ostatni piknik VIVAT PUŁASKI odbył się w 2009 roku i zgromadził kilka tysięcy osób. Następnie kilkuletni proces rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego nie pozwalał na organizację imprezy na terenie parku.

Zespół pałacowo-parkowy w Winiarach, po przeprowadzonym remoncie, stał się wizytówką Warki i regionu. Odwiedza go coraz więcej turystów z Polski i zagranicy, mieszkańcy Warki i okolic coraz częściej korzystają z wypoczynku na terenie pięknego parku.

W 2017 roku Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego świętuje 50-lecie działalności. Jest to doskonała okazja, aby wspólnie świętować złoty jubileusz muzeum – jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych instytucji Warki. Stad pomysł na organizację kolejnego pikniku w parku i wyruszenie razem na Paradę Pułaskiego ulicami Warki.

Serdecznie zapraszamy wszystkie instytucje, firmy, organizacje społeczne, grupy seniorskie i grupy nieformalne, do uczestniczenia w Paradzie Pułaskiego w dniu 2 lipca, która wyruszy z Rynku do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego o godz. 15.00.

Świętujmy wspólnie 50 lat naszego muzeum, spędźmy razem niedzielne popołudnie w zabytkowym parku w Winiarach, najbardziej urokliwym zakątku małego miasteczka nad Pilicą. Przyjdźmy z rodziną, przyjaciółmi, ze znajomymi. Pokażmy, jak ważna jest dla nas tradycja naszego miasta i okolicy, że łączy nas wspólna historia i wszyscy jesteśmy z niej dumni. Cieszmy się wspólnym dobrem, które posiadamy i razem promujmy Warkę. Niech nasz lokalny patriotyzm będzie radosny i kolorowy. Wyruszmy razem na Paradę Pułaskiego! Vivat Pułaski!

Oficjalna strona – www.vivatpulaski.pl

Do zobaczenia na Pikniku!

VIVAT2017