Zdjęcie z koncertu

W niedzielę 26 listopada, w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, po raz drugi w tym roku, na specjalne życzenie muzealnej publiczności, odbył się koncert „Tango mych marzeń i snów”.

To był już XXXV„Wieczór z Kulturą". Podczas koncertu zaprezentowane zostały najpiękniejsze tanga polskie Szpilmana, Petersburskiego, ale także światowe tangowe przeboje Gardela, Rodrigueza czy Piazzolli. Szlagiery takie jak: ,,To ostatnia niedziela’’ czy „Tango Milonga” śpiewała niemal cała sala, a Artyści przenieśli Gości w czasy przedwojennej Warszawy.
Mistrzowskie wykonanie i cudowną atmosferę wieczoru zawdzięczamy znakomitym muzykom zespołu TANG TANGO: Anna Wandtke (skrzypce), Piotr Kopietz (bandoneon), Mirosław Feldgebel (fortepian), Sebastian Wypych (kontrabas, kierownictwo artystyczne). Towarzyszyła im utalentowana wokalistka Maria Roma Klatka. Koncert uświetniła wyśmienita para taneczna: Tatiana TatiVany i Piotr Woźniak - mistrzowie tanga.

Muzeum dziękuje Artystom za tak piękne przeżycia, podziękowania kieruje również do wszystkich Gości koncertu.

Fot. R. Donica