Aktualności

noc muzeum201909618 maja, muzea w całej Polsce i Europie świętowały Międzynarodowy Dzień Muzeów i organizowały tzw. NOC MUZEÓW. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, po raz trzynasty przyłączyło się do akcji. W godz. 16:00 – 24.00, bezpłatnie udostępniono zwiedzającym dwie ekspozycje stałe pałacu Pułaskich: ,,Kazimierz Pułaski i wielcy Polacy w USA’’ oraz ,,Warka – miasto dotknięte historią’’, a w plenerze wystawę czasową „Polsko – amerykańskie historie/ Polish American Stories’’. Przygotowano także dodatkowe atrakcje kulturalne. Jak co roku, pracownicy muzeum wystąpili w strojach historycznych, nawiązujących do XVIII w. Panie przywdziały barokowe suknie, a panowie kontusze.

W Centrum Edukacyjno-Muzealnym odbył się wernisaż wystawy „Mój czas, moja pasja. Malarstwo Małgorzaty Chojnackiej”, w cyklu Nasze Historie. Ekspozycja o charakterze monograficznym, prezentuje ponad 80 obrazów artystki tworzącej w Warce prawie od 30 lat. Małgorzata Chojnacka – to także nauczyciel plastyki i historii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. P. Wysockiego w Warce (niegdyś gimnazjum). Wśród gości wernisażu obecna była rodzina artystki, jej przyjaciele, znajomi i goście muzeum. Ekspozycję otworzyła oficjalnie wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio. Dyrektor muzeum Iwona Stefaniak przedstawiła krótko dorobek artystyczny Małgorzaty Chojnackiej, opowiedziała o wystawie, a także pogratulowała twórczości. Wystawę obejrzało tej nocy ponad 700 osób.

Po wernisażu, w sali koncertowej CEM wystąpiła uzdolniona, młoda pianistka Anna Tamara Bednarczuk, która zaprezentowała swój dyplomowy koncert. Dodatkową atrakcją tego wieczoru było KINO MUZEUM, z dwoma filmami. O 21.00 publiczność miała okazję zobaczyć na dużym ekranie biograficzny film ,,Maudie’’, poświęcony życiu cenionej kanadyjskiej malarki Maud Lewis. Drugi prezentowany tej nocy film to dramat „Powrót”, ze znakomitą rolą Geoffreya Rusha.

Muzeum przygotowało również atrakcję muzyczną w parku. Przy kawiarence muzealnej odbył się koncert ZAGI (Natalia Wójcik i Michał Gumienny )w ramach cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’. ZAGI – to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej utwory to pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. ZAGI zabrała słuchaczy w podróż od lirycznych piosenek po bardzo energetyczne dźwięki. Projekt „Letnia strefa muzyki” został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Dużym powodzeniem podczas Nocy Muzeów cieszyła się muzealna kawiarnia Cafe Savannah, wszyscy mieli okazję skosztować domowych wypieków, napić się dobrej kawy oraz wypróbować nowość kawiarni, czyli aromatyczne smakowe herbaty, które parzone są w czajniczkach. Największe powodzenie tego wieczoru miała zielona herbata ,,Zielony gościniec” z dodatkiem mango, papai i róży.

To była kolejna wyjątkowa Noc w Muzeum. Pomimo deszczu przez pałac Pułaskich przeszło ponad 550 osób, a przez Centrum Edukacyjno-Muzealne ponad 720! Dziękujemy wszystkim Gościom za odwiedziny. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli zorganizować tegoroczną Noc Muzeów na Winiarach: Państwa Angeliki i Jarosława Nowocieli – Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser, Browaru WARKA oraz Auto-Kurs Andrzej Majewski. Do zobaczenia w kolejną noc, za rok!

Fot. Rafał Donica

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::

WRS 00W najbliższy wtorek 21 maja o godz. 14:00 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce odbędzie się konferencja zainicjowanego przez browarników zrzeszonych w NSZZ „Solidarność” Programu W RODZINIE SIŁA.

info zwiedz052019Drodzy Goście, uprzejmie informujemy, że w najbliższą sobotę 18 maja ( NOC MUZEÓW ) wszystkie ekspozycje stałe będzie można zwiedzać w godz: 16:00 – 24:00 ( ostatnie wejście godz 24:00 ).

dzien muzealnika 0426 maja w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce muzealnicy z całego Mazowsza świętowali Dzień Muzealnika na Mazowszu i 20-lecie Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka i Burmistrza Warki Dariusza Gizki.

workmuseumMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce poszukuje do zespołu osoby na stanowisko Dozorca.

noc2019 fb www

W tę jedną wyjątkową noc w roku 18 maja zapraszamy Was do Muzeum. Przywdziewamy stroje z epoki Pułaskiego i przygotowujemy wiele atrakcji! Wstęp wolny od godz. 16.00 – do 24.00 (ostatnie wejście).

letnia strefa muz2019 54Podczas Majówki, pomimo chłodu, pogoda sprzyjała spacerom i zwiedzaniu ekspozycji. 3 maja w winiarskim parku zainaugurowaliśmy „Letnią strefę muzyki’’ – cykliczne spotkania z muzyką, na łonie natury. Projekt zyskał dofinansowanie w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

brak praduSzanowni Państwo,

w związku z brakiem dostawy prądu  (ze względu na prace konserwacyjne  stacji elektroenergetycznej PGE w dniach 7, 8 i 9 maja) Muzeum jest nieczynne dla zwiedzających.

info zwiedz052019Drodzy Zwiedzający, podczas Majówki nasze Muzeum czynne będzie:

Letnia strefa 02W piątek 3 maja, w winiarskim parku zostanie zainaugurowany cykl spotkań pt. „Letnia strefa muzyki”, realizowany w ramach grantu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.