Aktualności

info zwiedz20172Informujemy, że w dniu 20 października (piątek) z przyczyn organizacyjnych ekspozycje pałacu Pułaskich nie będą dostępne dla zwiedzających.

DP2017 01011 października odbył się Dzień Kazimierza Pułaskiego, w 238. rocznicę śmierci Patrona Muzeum, Bohatera dwóch Narodów. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością ambasador USA Paul W. Jones.

Z okazji obchodów Roku Tadeusza Kościuszki, w 200-lecie śmierci Wielkiego Polaka, zapraszamy na spotkanie z Prezesem Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku – Markiem Skulimowskim, 17 października w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Wstęp wolny.

Bieg Pułaskiego 2017 0115 października wystartuje kolejna, XV już edycja Biegu Pułaskiego! Bieg Pułaskiego to wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się w kalendarz wareckich imprez plenerowych.

PLAKAT DP 2017 00Starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego Iwona Stefaniak zapraszają do uczczenia pamięci polsko-amerykańskiego Bohatera w dniu 11 października br.

IMG 820325 września br. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odwiedził Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński wraz z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Mini P9244326Wieczór z Kulturą zdążył wpisać się na stałe w rytm życia Warki i okolic. 24 września miała miejsce 15. edycja koncertu.

drewnowski20170038 września w Centrum Edukacyjno-Muzealnym odbył się fortepianowy recital Marka Drewnowskiego – cenionego pianisty, dyrygenta i pedagoga. Koncertuje On w największych salach Europy, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Turcji.

dzien seniora cover fbMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego włącza się do akcji 60+ Kultura organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

weekendr2017Po raz kolejny Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego włącza się do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną.