Aktualności

IMG 0243W dniach 7-13 sierpnia zwycięscy V edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO – Natalia Kościanek z Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego w Warce oraz Krystian Czubak z Zespołu Szkół w Sochaczewie – brali udział w rejsie jachtem szkoleniowym Marynarki Wojennej.

Stanisław PoniatowskiObraz przedstawiający Stanisława Poniatowskiego – ojca „króla Stasia” oraz chrzestnego Kazimierza Pułaskiego – wzbogacił naszą ekspozycję.

W sierpniowy wieczór zapraszamy na XX spotkanie z cyklu MUZZEUM JAZZ.

cem warka 02Nowy sprzęt – nowe możliwości – tak w skrócie można podsumować najświeższe nabytki Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

20587 bW sobotę 29 lipca, na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy obyła się podniosła uroczystość. Przedstawiciele MON odebrali nowy samolot Gulfstream G550 do przewozu najważniejszych osób w Państwie.

IMG 7382„Jabłkowe Lato w Warce” to cykl wakacyjnych zajęć dla najmłodszych. Dzięki wspólnym staraniom lokalnych instytucji czas przerwy szkolnej jest dla dzieci jeszcze ciekawszy.

scena elfów201728 lipca zapraszamy wszystkich małych widzów wraz z opiekunami na wyjątkowy spektakl „Cudny dzień” w wykonaniu artystów Sceny Elffów według autorskiego pomysłu Ani Polarusz.

352 lipca powrócił na mapę kulturalną Warki piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI! Przedsięwzięcie nie było organizowane od 8 lat. Powodem była kompleksowa rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego w Warce, na którego terenie piknik się odbywał. Na tegoroczne wydarzenie czekano zatem z niecierpliwością.

37

W sobotnie popołudnie 1 lipca odbyły się oficjalne obchody 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce – instytucji kultury powiatu grójeckiego.

14W dniach 27-28 czerwca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbyła się polsko-amerykańska konferencja pt. POLACY w AMERYCE, zorganizowana przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego z okazji 50-lecia muzeum.