Aktualności

pitynski katyn2W dniu 1 lipca br. podczas uroczystych obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zostanie otwarta wystawa polsko-amerykańskiego rzeźbiarza Andrzeja Pityńskiego.

palac info zwiedzajacyUprzejmie informujemy, że w dniach 27 czerwca – 1 lipca br. Pałac Pułaskich będzie niedostępny dla zwiedzających ze względu na organizację polsko-amerykańskiej konferencji naukowej „POLACY w Ameryce” oraz przygotowań go głównych obchodów Jubileuszu 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

Koncert Opania201701W sobotę 3 czerwca gościem XIV „Wieczoru z Kulturą” w muzeum był wybitny aktor, kabareciarz – Marian Opania. Artysta wszystkim znany, wszak w swoim dorobku ma wiele znakomitych kreacji filmowych, teatralnych i kabaretowych.

DOP2017 04046W dniach 23-26 maja finaliści V edycji Konkursu historyczno-marynistycznego DWA OBLICZA PUŁASKIEGO pojechali w nagrodę na wycieczkę do Trójmiasta oraz na finał konkursu, który został rozstrzygnięty na „ORP Gen. K. Pułaski” w Porcie Wojennym w Gdyni.

noc muzeów2017 006To była wyjątkowa Noc Muzeów. Jak co roku, otworzyliśmy swoje podwoje dla nocnych gości. Piękna pogoda, uroki naszego parku i muzeum przyciągnęły wiele osób.

OpaniaZapraszamy na XIV spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą”. W sobotę 3 czerwca o godz. 18:00 gościem specjalnym będzie Marian Opania.

baner noc muzeów2017

W tę jedną, wyjątkową z majowych nocy

zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
na wareckich Winiarach.
Otwieramy swoje podwoje dla nocnych Gości
i przygotowujemy specjalne atrakcje.
Tylko tej nocy przywdziewamy stroje z epoki Pułaskiego!

wolontariat2017Poszukujemy Wolontariuszy do włączenia się w organizację Nocy Muzeów, która odbędzie się 20 maja br.

majewska2017 001W sobotę 6 maja, w ramach XIII „Wieczoru z Kulturą” obył się wspaniały koncert duetu Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

strefa zdrowia relaksu2017W niedzielę 30 kwietnia otworzyliśmy w parku „Strefę zdrowia i relaksu”. Zadanie było realizowane od listopada 2016 r. w ramach grantu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.