wystawa Pulaski2018Ostatni rycerz dawnej Polski. W 250. rocznicę zawiązania konfederacji barskiej to nowa wystawa czasowa poświęcona Kazimierzowi Pułaskiemu oraz dziejom konfederacji.

Pulaski CzestochowaStarosta Grójecki Marek Ścisłowski oraz Dyrektor muzeum Iwona Stefaniak serdecznie zapraszają do uczczenia 250. rocznicy zawiązania konfederacji barskiej oraz 273. rocznicy urodzin patrona muzeum – Kazimierza Pułaskiego w dniu 6 marca 2018 r.

IMG 8849Rok kościuszkowski powoli dobiega końca, a przed nami stulcie odzyskania niepodległości.

baner pitynskiDobiega końca wystawa czasowa pt. Mistrz Pityński. W niedzielę 29 października o godz. 16.00 zapraszamy na finisaż wystawy. Po ekspozycji oprowadzi ostatni raz kurator wystawy Iwona Stefaniak.

DSC 3986 HDRJeszcze przez dwa miesiące będzie można oglądać wystawę rzeźb polsko-amerykańskiego artysty Andrzeja Pityńskiego.

PLAKAT PL EN smallSzanowni Państwo,
Z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce prezentujemy wystawę Andrzeja Pityńskiego – najbardziej znanego polskiego rzeźbiarza w Stanach Zjednoczonych.

pitynski katyn2W dniu 1 lipca br. podczas uroczystych obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zostanie otwarta wystawa polsko-amerykańskiego rzeźbiarza Andrzeja Pityńskiego.

DSC 3478 Edit6 marca podczas obchodów 272. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego na terenie parku została otwarta ekspozycja plenerowa pt. „Byli tu... 1967-2017”.

IMG 2965W Grajewie, przez cały październik, prezentowana była opracowana przez nasze muzeum wystawa pt.: „Kazimierz Pułaski - bohater Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki”.

wierzba2016 1422 września, na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w Hotelu Skansen, odbyła się uroczysta gala X edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.