mini 174511Mija niemal rok, odkąd były polski dyplomata został wybrany na prezesa i dyrektora wykonawczego jednej z najprężniej działających instytucji polonijnych w USA.

Z okazji obchodów Roku Tadeusza Kościuszki, w 200-lecie śmierci Wielkiego Polaka, zapraszamy na spotkanie z Prezesem Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku – Markiem Skulimowskim, 17 października w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Wstęp wolny.

imagevis2016002 listopada odwiedził nasze muzeum Sekretarz Stanu - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

stezycki0727 października, w ramach cyklu spotkań autorskich, w Centrum Edukacyjno – Muzealnym odbyło się spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rolą-Stężyckim – publicystą, heraldykiem, genealogiem, miłośnikiem dziejów ziemi grójeckiej.

polonia2016165 września do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przybyli przedstawiciele organizacji polonijnych niemal z całego świata: z Brazylii, Australii, Kanady, USA, RPA, Francji, Holandii, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Kazachstanu, Białorusi, Litwy.

wizch02020 maja gościliśmy grupę producentów z Chin, która przebywała w Polsce na Targach CHINA-AGRI FOOD FAIR (POLAND). W targach uczestniczyło 100 firm z branży spożywczo-rolnej z Chin.

kochanski20166W czwartkowe popołudnie 21 kwietnia, w Sali Centrum Edukacyjno-Muzealnego odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim - poetą, byłym nauczycielem, członkiem Związku Literatów Polskich, mieszkańcem Grójca. Spotkanie poświecono promocji najnowszego tomiku aforyzmów wydanego przez poetę pt. „Kartkując”.