mini PA11928111 października, jak co roku, odbył się Dzień Kazimierza Pułaskiego. Licznie zgromadzone delegacje oddały hołd bohaterowi dwóch narodów w parku na Winiarach, w 239. rocznicę jego śmierci. Obchodom towarzyszył wernisaż wystawy „Oto dni krwi i chwały: reduta Ordona i rakietnicy Królestwa Polskiego”, którą przygotowało Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

DP2018Starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego Iwona Stefaniak zapraszają do uczczenia pamięci polsko-amerykańskiego Bohatera w dniu 11 października br.

narodowe czytanie2018RD 00Prezydencka akcja promująca czytelnictwo – Narodowe Czytanie – zyskuje coraz większą popularność. W tegoroczną edycję aktynie włączyło się Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

mini GLOWNE 20180603 113033 013 czerwca na wareckim rynku mali bohaterowie spotkali się z bohaterami dużymi. Wśród licznych atrakcji dla dzieci znalazły się stoiska poświęcone osobom związanym i z Warką, i z wielką historią. Byli to: Trojden, Stefan Czarniecki, Kazimierz Pułaski, Piotr Wysocki i Władysław Kononowicz. Pracownicy muzeum reprezentowali swojego patrona.

P30600006 marca uczciliśmy 273. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego oraz 250. rocznicę zawiązania konfederacji barskiej.

Pulaski CzestochowaStarosta Grójecki Marek Ścisłowski oraz Dyrektor muzeum Iwona Stefaniak serdecznie zapraszają do uczczenia 250. rocznicy zawiązania konfederacji barskiej oraz 273. rocznicy urodzin patrona muzeum – Kazimierza Pułaskiego w dniu 6 marca 2018 r.

bieg KP2017005W niedzielę 15 października na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się XV Biegu Pułaskiego.

DP2017 01011 października odbył się Dzień Kazimierza Pułaskiego, w 238. rocznicę śmierci Patrona Muzeum, Bohatera dwóch Narodów. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością ambasador USA Paul W. Jones.

PLAKAT DP 2017 00Starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego Iwona Stefaniak zapraszają do uczczenia pamięci polsko-amerykańskiego Bohatera w dniu 11 października br.

Bieg Pułaskiego 2017 0115 października wystartuje kolejna, XV już edycja Biegu Pułaskiego! Bieg Pułaskiego to wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się w kalendarz wareckich imprez plenerowych.