dzien krajobrazu baner FB„Woda w krajobrazie - historia, dwa aspekty w architekturze krajobrazu”.

WRS 00W najbliższy wtorek 21 maja o godz. 14:00 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce odbędzie się konferencja zainicjowanego przez browarników zrzeszonych w NSZZ „Solidarność” Programu W RODZINIE SIŁA.

konferencja201811W dniach 3-5 grudnia w w Poznaniu odbyło się Spotkanie Dyrektorów Muzeów prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy z całej Polski, w tym dyrektor naszego muzeum Iwona Stefaniak.

15warsztaty2018„Trauma i Duma” to cykl warsztatów filmowych, radiowych oraz teatralnych organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

kongres mm2018 2W dniach 14-15 września odbył się Pierwszy Kongres Historycznych Miejscowości Mazowsza w Warszawie i Górze Kalwarii.

K086W dniach 17-18 września w Warce, Hotelu Sielanka nad Pilicą odbył się XII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego.

IMG 7905W dniach 12-13 maja odbyły się Ogólnopolskie Obchody 250. rocznicy Konfederacji Barskiej w Beskidzie Niskim pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

targi Łódź 00Na styku kultur” to hasło XXI Targów Regiony Turystyczne, jakie odbyły się w dniach 16-18 marca br. w Łodzi. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego miało tam swoją reprezentację.

wyklad Mickiewicz13 lutego miał miejsce w muzeum wykład otwarty, w którym Katarzyna Węglicka przedstawiła kresowe wątki w literaturze jednego z najważniejszych polskich pisarzy – Henryka Sienkiewicza. Prelekcja połączona z prezentacją zdjęć przyciągnęła blisko 150 osób, dla których lektura „Trylogii” już nigdy nie będzie taka sama.

IMG 8992Z końcem 2017 r. ukazała się nowa książka, przygotowana przez zespół Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, która jest pokłosiem polsko-amerykańskiej konferencji naukowej pt. Polacy w Ameryce, zorganizowanej w dniach 27–28 VI 2017 r. z okazji 50-lecia muzeum, przy współpracy ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.