DSC 1351W ramach cyklu „Akademia Polonijna” 5 października gościliśmy w muzeum: Ryszarda Drucha – nauczyciela, malarza i rysownika, karykaturzystę, działacza polonijnego, założyciela „Druch Studio Gallery” w Trenton, New Jersey, USA oraz st. sierż. Roberta Stodnicka – amerykański żołnierza, który odnalazł swoje korzenie w Polsce.

Podczas spotkania zaprezentowali oni najnowszą książkę Ryszarda Drucha pt. „Ja kocham Polska! Amerykańskiego żołnierza przygoda z kufrem" i opowiedzieli o kulisach jej powstawania. Spotkanie odbyło się w sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego. Przybyli na nie uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. P. Wysockiego w Warce, Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Nowej Wsi. Dziękujemy Gościom oraz wszystkim przybyłym na to wyjątkowe spotkanie!

fot. arch. muzeum