imageTo był kolejny, niezapomniany „Wieczór z Kulturą". W niedzielę 9 lutego odbył się koncert Alicji Wegorzewskiej – jednej z najsłynniejszych mezzosopranistek i Bogdana Kierejszy – cenionego wirtuoza skrzypiec.

Wieczór zatytułowany „Love story - w krainie niezapomnianych szlagierów" spotkał się z wielkim zainteresowaniem publiczności, dlatego nasza kameralna sala koncertowa zapełniła się po brzegi. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze przeboje filmowe o miłości, uwielbiane tanga, ale i pieśni operowe. Za każdym kolejnym utworem, oklaski publiczności były bardziej burzliwe. Mistrzowskie wykonanie, dobór utworów, komentarze artystów do wykonywanych szlagierów zbudowały wyjątkową atmosferę koncertu. Publiczność usłyszała m.in. niezwykłe tango Astora Pizzolli z filmu „Zapach kobiety”, porywający Czardasz V. Monti, Piraci z Karaibów, Quando Quando - w wykonaniu Bogdana Kierejszy. Alicja Węgorzewska zaśpiewała m.in. wzruszające Już nigdy - Sławy Przybylskiej, ale także Power of Love, My heart will go on, Jestem Marija (A. Piazzolli), O sole mio, Carmen, a na pożegnanie Time to say goodbye. Oklaskom nie było końca! Alicja Węgorzewska oczarowała publiczność swoim niezwykłym, silnym głosem.

Serdecznie dziękujemy Artystom za piękny koncert, Publiczności za wspaniałą atmosferę. Podziękowania kierujemy również do Państwa Angeliki i Jarosława Nowocieli – właścicieli Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser w Grzegorzewicach, którzy od dawna wspierają organizacje koncertów w Muzeum. Kolejny „Wieczór z Kultura” 18 kwietnia. Zapraszamy już dziś.
Fot. Rafał Donica

Alicja Wegorzewska - najwybitniejsza z polskich mezzosopranistek, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, dr nauk muzycznych, reżyser, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym amerykańskiej Callas Tribute Prize 2019.
Bogdan Kierejsza - wirtuoz skrzypiec, kompozytor, twórca muzyki do filmów, reklam telewizyjnych i radiowych oraz przedstawień teatralnych.

Fot. Rafał Donica