mini 194679W niedzielę 19 listopada w muzeum gościliśmy gwiazdę polskiej sceny muzycznej – Halinę Frąckowiak. Przy fortepianie towarzyszył jej Tomasz Filipczak.

Halina Frąckowiak debiutowała w wieku 16 lat na II Festiwalu Młodych Talentów. Współpracowała z takimi zespołami jak: Czerwono-Czarni, ABC, Tarpany czy Drumlersi. Karierę solową rozpoczęła w 1972 r. Jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej lat 70. i 80. Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów nagrała ponad 20 płyt i kaset, koncertowała w wielu miejscach Europy czy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jej twórczość ciągle cieszy się dużą popularnością, gromadząc na koncertach pełne sale.
Tak było również w Muzeum im. K. Pułaskiego, sala zapełniła się po brzegi. Publiczność miała okazję usłyszeć doskonale znane i lubiane przeboje, m.in.: „Anna już tu nie mieszka”, „Bądź gotowy do drogi”, „Dancing Queen” czy „Napisz proszę”. Życiowe teksty, emocjonalna interpretacja oraz mistrzostwo wykonania – tak w skrócie można opisać występ. Wielkie brawa otrzymała Frąckowiak za wykonanie znanego przeboju „Summertime”! W komentarzach pomiędzy utworami wspominała swoich mentorów, przyjaciół, autorów muzyki i tekstów (Janusza Kondratowicza, Jarosława Kukulskiego czy Zbigniewa Wodeckiego), które podbijały kolejne listy przebojów w latach 70. i 80.
Halina Frąckowiak jest ciągle na scenie od 50 lat i z uśmiechem zapowiada kolejne 50! Przed publicznością nie kryje swojego wieku, nikogo nie udaje. Była wyraźnie wzruszenia ciepłym i serdecznym przyjęciem publiczności w Warce.
XVI „Wieczór z Kulturą” przeszedł do historii i jak zawsze było to inspirujące spotkanie. Nie możemy się doczekać kolejnych...

Partnerzy „Wieczorów z Kulturą”:
Angelika i Jarosław Nowociel – Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER

Fot. Maciej Kordas