DOP20170828 lutego w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się I etap V edycji konkursu historyczno-marynistycznego DWA OBLICZA PUŁASKIEGO.

Uczestnicy konkursu, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Mazowsza, rozwiązywali test składający się z części historycznej o biografii Kazimierza Pułaskiego, jego działaniach w Polsce i Ameryce, działalności Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz z części sprawdzającej wiedzę o Marynarce Wojennej RP ze szczególnym uwzględnieniem fregaty ORP „Gen. K. Pułaski”. Młodzież w ciągu 60 minut musiała prawidłowo odpowiedzieć na 60 pytań. Wyniki testu zostaną ogłoszone 6 marca podczas obchodów 272. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego.

Patronat Honorowy:

patronat DOP