dzienziemi2016 11Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jak co roku włączyło się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Tym razem odbyły się one pod hasłem: „Palący Temat – Niska Emisja!”.

Podczas tegorocznej akcji podopieczni wareckich szkół zbierali śmieci w zabytkowym parku oraz w rejonie ulic zlokalizowanych na terenie dzielnicy Winiary (ul. Pułaskiego, ul. Turystyczna, ul. Parkowa, ul. Spacerowa). Dziękujemy dyrektorom, opiekunom oraz uczniom ze szkół: PSP nr 1 w Warce, PSP nr 2 w Warce, PG nr 1 w Warce oraz LO w Warce za udział w obchodach.

Pierwszego dnia, tj. 21.04.2016 wsparli nas uczniowie z klasy:
VI C z opiekunem – panią Wojciechowską, VI A z opiekunem – panią Jagielińską z PSP nr 2 w Warce oraz I B z opiekunem – panią Masiewicz z LO Warka.

Drugiego dnia, tj. 22.04.2016 park sprzątali uczniowie z klas: III A (pod opieką p. Elżbiety Iwańskiej), III B (pod opieką p. Marleny Gozdery) i III C (pod pieką p. Joanny Wembergier) z PSP nr 1 w Warce, VI D (pod opieką p. Justyny Wojciechowskiej) z PSP nr 2 w Warce, I C (pod opieką p. Doroty Kuśmierskiej) oraz I E (pod opieką p. Urszuli Sasin-Kutyny ) z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce, a także II A i II B (pod opieką p. Iwony Masiewicz) z LO w Warce.

Dzień Ziemi na Winiarach w liczbach:
W ciągu zaplanowanych dwóch dni pracy swoją pomoc zaoferowało 212 uczniów oraz 9 opiekunów z 4 wareckich szkół.