W sierpniowy wieczór zapraszamy na XX spotkanie z cyklu MUZZEUM JAZZ.

Artur Dutkiewicz, fot. Rafał Latoszek
Wystąpi Artur Dutkiewicz TRIO w składzie:

Artur Dutkiewicz - fortepian

Michał Barański - kontrabas

Grzegorz Grzyb – perkusja

Artur Dutkiewicz Trio to jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych, z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem. To także znakomici muzycy, z którymi pianista koncertuje na całym świecie.

W programie koncertu znajdą się kompozycje Artura Dutkiewicza z ostatnich płyt zespołu: „Prana” oraz „Traveller”.

Bilety w cenie 30 zł od osoby należy rezerwować pod adresem:
rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum, tel. 48/ 667 20 20 w. 21

Polecamy i zapraszamy :)

18 sierpnia, godz. 18:00

Artur Dutkiewicz - Wybitny pianista jazzowy i kompozytor. Urodził się w 1958 r. w Pińczowie (woj. Świętokrzyskie). Ukończył z wyróżnieniem Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów muzycznych. Finalista prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r. Nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine 12/2012), jest najczęściej koncertującym za granicą polskim muzykiem jazzowym. Wystąpił w ponad 100 krajach; od USA przez Europę, Afrykę po Chiny, Australię i Nową Zelandię.

Michał Barański – rocznik 1984. Pochodzi z rodziny z muzycznymi tradycjami. Już jako trzynastolatek został zauważony na warsztatach jazzowych przez amerykańskiego klarnecistę Brada Terry’ego. Wraz z pianistą Mateuszem Kołakowskim i perkusistą Tomaszem Torresem wszedł w skład kwartetu Terry'ego, wielokrotnie koncertując w USA i zdobywając szlify u źródeł jazzu. W 2014 roku został nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk" w kategorii Artysta Roku Jazz. W latach 2008,2013,2014 został wybrany przez czytelników Jazz Forum najlepszym kontrabasistą roku.

Grzegorz Grzyb – perkusista, sideman, muzyk sesyjny, jako syn i młodszy brat perkusisty gra od dzieciństwa. Na początku muzycznej drogi najbardziej inspirowały go swing i be-bop. W późniejszym okresie zafascynowała go muzyka fusion. Znany jest ze współpracy z wieloma polskimi muzykami jazzowymi, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Wojtkiem Staroniewiczem, Maciejem Sikałą, Sławomirem Kulpowiczem, Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, a także z licznymi muzykami zagranicznymi.