niedlegla muzeum2017Tylko do 8 grudnia można skorzystać ze specjalnej oferty edukacyjnej wareckiego muzeum – lekcji pt. „Kręte drogi do Niepodległej”.

Bodźcem do jej opracowania było niedawne święto państwowe. Dzięki niej uczniowie będą mogli dowiedzieć się co tak naprawdę wydarzyło się na przełomie 1918 i 1919 r. oraz wczuć się w atmosferę epoki.
Dlaczego świętujemy odzyskanie niepodległości 11 listopada? Na to i inne zasadnicze pytania nasi edukatorzy odpowiedzą podczas niecodziennej lekcji muzealnej. W trakcie zajęć młodzież uporządkuje swoją wiedzę w zakresie sprawy polskiej w czasie I wojny światowej oraz pozna proces formowania lokalnych i centralnych ośrodków władzy. Pomocna w tym może okazać się mini-wystawa prezentująca historyczne fotografie oraz reprodukcje ówczesnych gazet i dokumentów itp. Stanowią one doskonały materiał do samodzielnej analizy. Podsumowanie spotkania odbędzie się na sali Ignacego Paderewskiego. Tam też zostanie im przedstawiona rola jaką odegrał w uznaniu państwowości polskiej na arenie międzynarodowej.

Pracownicy muzeum nie składają broni. Na grudzień planowane są okolicznościowe warsztaty bożonarodzeniowe. Szczegóły wkrótce.