Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to

Kronika  zplacu budowy

Muzeum na Facebooku:

facebook MUZEUMPULASKI
Muzeum na Twitterze @muzeumpulaski

@muzeumpulaski

Muzeum
jest członkiem
Loklanej Organizacji
Turystycznej
Warkocz Pilicy

PIKNIK historyczno-kulturalny VIVAT PULASKI 2006 ? 2 lipca

2 lipca w Warce odbył się II Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI. Piknik rozpoczął się barwną Paradą Pułaskiego ulicami Warki. W paradzie udział wzięli: grupa rekonstrukcji historycznej z Kazimierzem Pułaskim i jego kompanami na czele, amerykańskie samochody, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wyszkowa, dzieci i młodzież szkolna, rowerzyści i motocykliści, a także szczudlarze i amerykański School Bus. W paradzie wziął udział Konsul Ambasady USA w Polsce Sean O’Hara z rodziną.
O godz. 13.00 w salach muzeum odbył się wernisaż wystawy „Architektura art deco w Ameryce”, podczas którego oficjalne przemówienie w imieniu Ambasadora USA wygłosił Sean O’Hara. Władze samorządowe reprezentowała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce – Teresa Knyzio. Obecni byli także Irena i Andrzej Olszewscy – autorzy scenariusza wystawy. Prof. Olszewski jest autorem fotografii zaprezentowanych na wystawie.
O godz. 14.00 odbyło się oficjalne otwarcie Pikniku historyczno-kulturalnego VABIAT PUŁASKI, który poprowadził Marcin Prokop.
Uroczystego otwarcia pikniku dokonał Konsul Ambasady USA Sean O’Hara. Obecni byli także Poseł RP Mirosław Maliszewski, Starosta Grójecki Jerzy Kaźmierczak, Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego – Tadeusz Majewski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce – Teresa Knyzio. Gości i publiczność przywitali organizatorzy pikniku: Iwona Stefaniak Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce i Andrzej Zaręba – Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Na rozpoczęcie pikniku Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wyszkowa dała koncert paradny, z którym występowała w 2002 r. na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. Rozdano także nagrody w konkursie plastycznym „VIVAT NASZ PUŁASKI”, organizowanym w szkołach Powiatu Grójeckiego. Starosta Grójecki ufundował nagrody główne – rowery. Marcin Prokop zaprosił publiczność do konkursu na najlepiej zaśpiewany utwór amerykański. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni przez Konsula Ambasady i Starostę Grójeckiego. Tu nagrodą główną także był rower.
Podczas pikniku zaprezentowali się laureaci konkursu piosenki anglojęzycznej Grójec 2006: Aleksandra Maliszewska, Zuzanna Lichosik i zespół Parabola. Bogdan Sabała z Warki z zespołem Forte wykonał największe hity muzyki amerykańskiej i polskiej. Przed sceną odbyły się także dwa pokazy grupy rekonstrukcji historycznej prezentującej Kazimierza Pułaskiego i jego kawalerzystów. O godz. 18.00 zaczął się wieczór muzyki country. Jako pierwszy wystąpił Tomasz Szwed – ceniony autor piosenek w stylu contry. Zespól New Shade zaprezentował amerykańskie standardy muzyki country i własne przeboje w wersji anglojęzycznej. Gwiazdą wieczoru był zespół Grupa Furmana, który porwał młodzież do tańca. Trudno było się rozstać, zespół bisował kilkakrotnie.
Podczas pikniku można było zobaczyć w wareckim parku wiele atrakcji związanych z kulturą amerykańską. Jedną z najciekawszych była Wioska Indiańska – zespól HusKa Luta z Torunia. Indianie zabawiali publiczność tańcami plemiennymi, konkursami, nauką gier i zwyczai indiańskich. Były stare amerykańskie samochody, a na tarasie muzeum lody, kawa i ciastka. Wiele rodzin miło spędziło ten dzień w Parku na Winiarach.

Galeria zdjęć z Pikniku Vivat Pułaski

Zdjęcia z Pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski

Plan parady przez miasto (pdf, 21 KB)

Plan pikniku (pdf, 630 KB)

plakat Vivat Pułaski (pdf, 714 KB)

Organizatorzy: Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Patronat Honorowy:
Ambasada USA w Polsce, Marszałek Województwa Mazowieckiego

Piknik odbędzie się na terenie parku przy Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
Prowadzenie: Marcin Prokop

Program:
12.00 Parada Pułaskiego ulicami Warki (muzeum-rynek-muzeum)
W paradzie biorą udział: grupa rekonstrukcji historycznej konnica Kazimierza Pułaskiego i jego towarzyszy w strojach historycznych, orkiestra big- bitowa, dzieci i młodzież szkolna, rowerzyści z flagami amerykańskimi, stare amerykańskie samochody i amerykański School Bus.
13.00 Wernisaż wystawy „Architektura art deco w Ameryce” – muzeum
14.00 Oficjalne otwarcie pikniku VIVAT PUŁASKI 2006
14.15
Występ orkiestry big-bitowej
14.45 Finał konkursu plastycznego „Vivat nasz Pułaski”, wręczenie nagród
     Finał konkursu na najlepsze przebranie za gwiazdę amerykańską
15.00 Występ laureatów Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Grójec 2006
16.00 Bogdan S. i spółka (największe hity muzyki amerykańskiej i polskiej)
17.30 czas dla konferansjera, przygotowania zespołu country

Wieczór Country

18.00 koncert Tomasza Szweda
19.30
koncert New Shade
20.30
czas dla konferansjera, przygotowania zespołu
21.00 Koncert Grupy Furmana
23.00
zakończenie pikniku

2 lipca jest dniem otwartym w muzeum do godz. 18.00. Będzie można obejrzeć ekspozycję stałą związaną z historią K. Pułaskiego, a także specjalnie przygotowaną wystawę „Architektura art deco w Ameryce” oraz film o losach K. Pułaskiego. Przed muzeum zostanie urządzony punkt sprzedaży wydawnictw regionalnych i muzealnych. Pod pomnikiem Pułaskiego do zwiedzania stare amerykańskie samochody. Na terenie parku prezentować się będzie i zabawiać publiczność Wioska Indiańska.

Dodatkowymi atrakcjami pikniku będą:
- pokazy kuglarzy przebranych w stroje kowbojskie, rozdających gadżety piknikowe,
- stoisko z gadżetami kowbojskimi,
- stoisko z flagami amerykańskimi,
- pokaz Kawalerii Pułaskiego z Kazimierzem Pułaskim na koniu
- turniej zręczności i odwagi pomiędzy XVIII wiecznymi kawalerzystami amerykańskimi i polskimi, walki na szablę, upadki z koni
- ogródek konsumpcyjny.
 

w w w . v i v a t p u l a s k i . p l
 

herbgroj2010

strona internetowa pikniku:www.vivatpulaski.pl

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest samorządową
instytucją kultury Powiatu Grójeckiego.

Copyright © 2004-2013 Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce