image7 grudnia w sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na XXIII koncert z cyklu ,,Muzzeum Jazz’’ – Gniewomir Tomczyk / Project.

„(...) Album to wyrafinowane połączenie korzeni jazzu oraz brzmień współczesnego popu / elektroniki /avant rocka / rapu, bazujące na melodii ale pozostawiając szerokie pole doimprowizacji i indywidualnych akcentów poszczególnych muzyków.(...)"
- Adam Baruch

Skład:
Gniewomir Tomczyk - drums / samples / fx
MIN t - vocal / rap / synth bass
Maciej Kądziela - sax
Zdzisław Kalinowski - keys /synth bass

O PROJEKCIE:
Brzmienie projektu oscyluje pomiędzy jazz’em a elektroniką. Zespół wykonuje rozbudowane, progresywne kompozycje zahaczające o takie gatunki muzyczne jak: jazz, avant-jazz, drum’n’bass, dub czy ambient. Podczas koncertów nie brakuje melodyjnych, spokojnie sączących się jazzowych fraz, wyrazistego neo - soulowego wokalu czy mocnych, elektronicznych beat’ów.

...POŁĄCZENIE JAZZOWYCH SOLÓWEK, BEATÓW I NEO-SOULOWEGO WOKALU!

Debiutancki album Event Horizon został doceniony i wyróżnionycw rankingu Magazynu Perkusista (wydanie 7-8/2018) „100 Polskich Płyt, Najważniejszych dla Perkusistów”. Zespół Gniewomir Tomczyk / Project ukazał się również w najnowszym rankingu magazynu Jazz Forum – Jazz Top 2018 w kategorii „Zespół Elektryczny”. Finalista konkursu w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa (2019r.).

Jesienią 2018 roku projekt zagrał support przed zespołem znakomitego, zdobywcy wielu nagród, cenionego na całym świecie perkusisty - Jojo Mayer / Nerve. Wystąpił również na festiwalu Witamina Jazz, podczas którego gościnnie dołączyła do grupy wyjątkowa polska wokalistka, autorka tekstów oraz producentka – Kayah.

7 grudzień 2019, godz.: 18:00

Centrum Edukacyjno-Muzealne przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, ul. Pułaskiego 24, Warka

Bilety wstępu na koncert w cenie 30 zł można nabyć w kasie Muzeum
lub zarezerwować pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl, tel 48 667 20 20.

Serdecznie zapraszamy!