konferencja201811W dniach 3-5 grudnia w w Poznaniu odbyło się Spotkanie Dyrektorów Muzeów prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy z całej Polski, w tym dyrektor naszego muzeum Iwona Stefaniak.

Organizatorami Spotkania Dyrektorów Muzeów było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z poznańskim Muzeum Narodowym.

3 grudnia obradowano w ratuszu poznańskim – czyli siedzibie Muzeum Historii Miasta Poznania. 4 grudnia miały miejsce wystąpienia dyrektorów muzeów, które od 2018 r. są współprowadzone przez MKIDN. W tej części spotkania dyrektor Iwona Stefaniak zaprezentowała działalność Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Tego dnia obecni byli również ministrowie kultury. Wyjątkowym wydarzeniem spotkania było wystąpienie wicepremiera Prof. Piotra Glińskiego, który wręczył dotychczasowemu dyrektorowi Muzeum Narodowego w Poznaniu prof. Wojciechowi Suchockiemu, przyznany przez prezydenta RP, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, za wieloletnią pracę w muzealnictwie. Z początkiem miesiąca prof. Suchocki przeszedł na emeryturę.

Podczas pobytu w Poznaniu, poza gmachem głównym Muzeum Narodowego dyrektorzy mieli okazję odwiedzić takie muzea jak: Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Historii Miasta Poznania czy wyremontowany Pałac w Rogalinie.