dotacja MKiDNPark w Winiarach to wyjątkowe miejsce zarówno dla mieszkańców jak i turystów.Pielęgnacja i utrzymanie parku to dla zespołu muzeum bardzo ważne zadanie. Już wkrótce wyposażenie instytucji wzbogaci się o specjalistyczny sprzęt ogrodniczy. Zakup będzie możliwy dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznał dotację celową dla muzeum na zadanie: „Zakup sprzętu do pielęgnacji zabytkowego parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce”. Kwota dotacji wynosi 36.704 zł netto. Z otrzymanych środków zostaną zakupione takie nowe maszyny jak: kosiarka (traktorek) do koszenia trawników, przyczepa rolnicza i maszyna naburtowa do zbierania liści. Cieszymy się i dziękujemy!