cafe01Od niedzieli 29 lipca na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce działa kawiarenka. Uruchomienie projektu "Strefa spotkań - Café Savannah" było możliwe dzięki uzyskaniu grantu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec (II edycja) oraz ze środków Powiatu Grójeckiego – Organizatora muzeum.

Projekt był realizowany od września 2017 r. W tym czasie wydzielona została przestrzeń pod prowadzenie kawiarenki, zakupiono niezbędne wyposażenie i przeszkolono personel. W ostatnią niedzielę lipca odbyła się promocja projektu. Wszyscy niedzielni goście którzy odwiedzili muzeum zostali zaproszeni na darmową degustację kawy i ciast. Od Partnera – Browaru Warka otrzymali Warkę Radler 0%. Od sierpnia br. kawiarenka działa już regularnie od środy do niedzieli, w godzinach pracy muzeum.

Do dyspozycji gości dostępna jest przyjemna, sprzyjająca wypoczynkowi przestrzeń nowoczesnego Centrum Edukacyjno-Muzealnego, a także kawiarniany taras z widokiem na park i pałac. Na miejscu można skosztować kilku rodzajów kaw, herbat i soków. Goście szczególnie chętnie korzystają z opcji 'to go", a więc kawy na wynos. Asortyment kawiarni będzie regularnie poszerzany - w zależności od potrzeb klientów.
Pokładamy nadzieję, że udostepnienie kawiarenki muzealnej to nie tylko dodatkowa atrakcja dla turystów i mieszkańców, ale także miejsce do spotkań, wypoczynku w przyjaznym, przyjemnym i pięknym miejscu jakim jest winiarski park. Mieszkańcy Warki i turyści wielokrotnie sygnalizowali potrzebę tworzenia kawiarni na terenie zespołu pałacowo-parkowego. Dzięki realizacji projektu i przychylności Organizatora muzeum, udało się tego dokonać.

Info.Muzeum

 

Projekt "Strefa Spotkań - Café Savannah" został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Logo Grupa Żywiec

Partner spotkania promocyjnego: Browar w Warce

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://www.muzeumpulaski.pl/aktualnosci/481-strefa-spotkan-cafe-savannah-juz-dziala#sigProIdffdc3030a1