BAN WWWW ramach „Weekendu na Szlaku Jabłkowym” (15-17 czerwca br.) zapraszamy do odwiedzenia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

Muzeum jest niezwykle urokliwym miejscem na Szlaku Jabłkowym. Na tutejszej wystawie „Warka – miasto dotknięte historią” można poznać tradycje sadownicze i pionierów sadownictwa w regionie grójeckim.

Miłośników historii zapraszamy na ekspozycję poświęconą Kazimierzowi Pułaskiemu i wielkim Polakom w USA. Lubiącym piękno natury proponujemy spacer po parku… 15 ha samego dobra ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą „W dolinie Pilicy” i… leżakami do wypoczynku w otoczeniu przyrody.

 

Harmonogram zwiedzania w dniach 15-17 czerwca:

„Warka – miasto dotknięte historią” – czas zwiedzania ok. 1 ha, godz. 11,00 i 14,00

Ekspozycja stała Pałacu Pułaskich + spacer po parku z przewodnikiem – ok 2 ha, godz. 12,00

Cena:

Bilet ulgowy – 7,00 zł

Bilet normalny – 10,00 zł

Usługa przewodnicka – 30-50 zł

rezerwacja@muzeumpulaski.pl 

 „Weekend na szlaku jabłkowym” to propozycja na spędzenie czasu w Największym Sadzie Europy, poznanie jego historii, tradycji, smaków i atrakcji turystycznych. Na odwiedzających czekają warsztaty plastycznei kulinarne, laboratorium jabłkowe, edukacyjne wycieczki do sadów, pasieki, browarów, a także spływ i wycieczki rowerowe. „Weekend na szlaku jabłkowym” to możliwość kupienia pamiątek, lokalnych przetworów, skosztowania świeżych i smacznych dań z wareckich jabłek.

Szczegółowa oferta: www.jablkowa.warka.pl