mini 20577920 grudnia odbyło się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego świąteczne spotkanie, którego celem było podsumowanie roku jubileuszu 50-lecia instytucji oraz złożenie podziękowań i życzeń. Uroczystości towarzyszył koncert kolęd przyjaciół muzeum.

Uroczystość otworzyła dyrektor Iwona Stefaniak, która z pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiła w skrócie to, co działo się w muzeum przez ostatnie dwanaście miesięcy. Podziękowała też Organizatorowi muzeum, Patronom obchodów 50-lecia, Partnerom oraz Sponsorom. Reprezentant Rady Powiatu Grójeckiego – radny Wiesław Czerwiński podkreślił doniosłe znaczenie aktywności instytucji i życzył jej pracownikom dalszych sukcesów.
Program artystyczny rozpoczął się od występu sióstr Brzozowskich: Patrycji i Zuzi, w akompaniamencie mamy – Magdaleny. Potem na scenie pojawił się Dariusz Rączka ze swoim nowym zespołem Bez Cienia Ciszy. Tworzy go wraz z Marcinem Kocem i Grzegorzem Kalbarczykiem. Prócz piosenek świątecznych artyści zaprezentowali premierowy utwór – romantyczną piosenkę o parku na Winiarach. Muzyków wsparli w pewnym momencie żona pana Dariusza – Anna – oraz córki: Maja i Wiktoria. Na zakończenie zagrała Ostatnia Paczka, czyli: Bogdan Sabała, Leszek Owczarczyk, Sławomir Klimczuk. Panowie znani z repertuaru „z przymrużeniem oka”, tym razem pokazali się od innej, stonowanej strony. Nie mała w tym zasługa gościa specjalnego – ks. Przemysława Bogusza z parafii św. Mikołaja w Warce. Duchowny oczarował wszystkich swoim talentem wokalnym.

Artyści wprowadzili widownię w ciepły, choć trochę nostalgiczny nastrój. Na zakończenie po życzeniach ks. prob. Stanisława Dobkowskiego oraz Aldony Rzeźnik – przewodniczącej Rady Miejskiej w Warce – zgromadzeni przełamali się opłatkiem.

Organizatorzy dziękują: Zajazdowi na Winiarach, Piekarni Kazana, Centrum Konferencyjno-Hotelarskiemu Kurowscy. Swoją wdzięczność pragną też okazać: p. Magdalenie Brzozowskiej z córkami, ks. Przemysławowi Boguszowi oraz zespołom Bez Cienia Ciszy i Ostatnia Paczka.

Fot. Maciej Kordas