DOPcz03 00110 kwietnia odbył się II etap konkursu historyczno-marynistycznego DWA OBLICZA PUŁASKIEGO, kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj. mazowieckiego.

Konkurs organizuje Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. II etap – to test sprawności fizycznej, do którego zostało zakwalifikowanych 52 osoby. Ostatecznie do zmagań sportowych przystąpiło 39 uczniów z 17 szkół z różnych stron Mazowsza.

Rywalizacja rozpoczęła się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Mostowej w Warce. W grupie dziewcząt najszybsza była Natalia Kościanek z LO im. P. Wysockiego z Warki. Bardzo dobrze zaprezentowały się również: Amanda Sawina z I LO PUL w Wołominie oraz Katarzyna Glimasińska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Wśród chłopców najszybciej pobiegł lider konkursu po I etapie: Krystian Czubak z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. Tuż za nim uplasowali się: Artur Lemański z I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce, Wojciech Domański z Zespołu Szkół im. M.Curie – Skłodowskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Jakub Łukasik z ZSP im. W. Witosa w Jasieńcu.

Po zakończeniu zmagań biegowych przeniesiono się na obiekt Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, gdzie na basenie rozegrano konkurencję pływacką. Tu, wśród dziewcząt, ponownie najlepsza okazała się Natalia Kościanek z LO im. P. Wysockiego z Warki, a wśród chłopców najlepszy czas osiągnął Jan Karpiński z I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce.

Ostatecznie w II etapie konkursu triumfowała Natalia Kościanek, a tuż za nią uplasowali się: Jan Karpiński i Antoni Świerczewski z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. C. Plater- Zyberkówny w Piasecznie.

W klasyfikacji generalnej konkursu (po zsumowaniu punktów z I i II etapu) nadal na pierwszym miejscu jest Krystian Czubak z Sochaczewa i to on pojedzie na Wielki Finał konkursu do Gdyni z największą zaliczką punktową. Wraz z nim na 4-dniową wycieczkę do Trójmiasta i na „ORP Gen. K. Pułaski” wyruszą:

- Natalia Kościanek z LO im. P. Wysockiego z Warki,
- Jan Karpiński Jan Karpiński z I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce,
- Katarzyna Glimasińska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach,
- Wojciech Domański z Zespołu Szkół im. M. Curie – Skłodowskiej w Mińsku Mazowieckim
- Antoni Świerczewski z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. C. Plater Zyberkówny w Piasecznie,
- Piotr Laszczka z I LO PUL w Wołominie,
- Jakub Kosiorek z LO im. P. Skargi w Grójcu,
- Filip Polubiec z ZSP im. W. Witosa w Jasieńcu,
- Przemysław Zieliński z Zespołu Szkół Poligraficznych w Warszawie,
- Damian Kozakiewicz z I LO PUL w Wołominie,
- Amanda Sawina z I LO PUL w Wołominie
- Kacper Cicholski z Zespołu Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie,
- Michał Madej z LO im. P. Wysockiego w Warce,
- Sebastian Morawski z Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie,
- Mateusz Sieradzki z ZSP im. W. Witosa w Jasieńcu,
- Julia Ślesicka z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. C. Plater Zyberkówny w Piasecznie,
- Mateusz Lockley z LO im. Piotra Wysockiego w Warce,
- Jan Domański z LO im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu ,
- Piotr Pater z ZSP im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec-Grójec” w Grójcu.

Finalistom konkursu gratulujemy! Wszystkim uczestnikom II etapu dziękujemy za sportową rywalizację. Podziękowania kierujemy również do Partnerów II etapu konkursu: Burmistrza Warki Pana Dariusza Gizki, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce na czele z dyrektorem Marianem Górskim i kierownikiem pływalni Jackiem Lisowskim, Instytutu Pamięci Narodowej, Wydawnictwa Dolnośląskiego, Teatru Kamienica w Warszawie, firmy Auto-Kurs Andrzej Majewski z Warki. Szczególne podziękowania należą się Panu Marcinowi Banachowi – sędziemu głównego zawodów, Grzegorzowi Dacka – kierownikowi wyścigów, Adamowi Gablerowi – sędziemu startowemu, Danielowi Witanowi – sędziemu celowniczemu, sędziom torowym: Agacie Kacprzak, Patrykowi Olejnikowi, Michałowi Przybylskiemu, Aleksandrze Cieplak, Aleksandrze Kacprzak, Jakubowi Smodrzakowi, sędziom nawrotowym: Wiktorowi Kacprzakowi, Krystianowi Chojnackiemu, Aleksandrze Baczyńskiej oraz sekretariatowi zawodów w osobach: Pawła Adamczyka, Martyny Osińskiej, Zuzanny Śliwy, Martyny Olejnik i Natalii Prokopczyk.

 


 

Patronat Honorowy:

patronat DOP

 

Sponsorzy konkursu:

Bank Spółdzielczy w Jasieńcu
Trans-Med Dariusz Witkowski
Apteka Tarczyńscy w Warce
Twój Owoc Sp. z o.o. Wichradz
DONIMET - Producent drzwi specjalistycznych

 

 

Partnerzy konkursu:

Powiat Grójecki
Miasto i Gmina Warka
Centrum Sportu i Rekreacji w Warce
Instytut Pamięci Narodowej
Wydawnictwo Dolnośląskie
PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Teatr Kamienica w Warszawie

 

 

 

fot. R. Donica