Brodway2017

26 lutego 2017 r., godz. 18:00

W programie:

BROADWAY W POLSCE
- najpiękniejsze przeboje amerykańskiego musicalu
w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego RAMPA w Warszawie

Wiktoria Jabłońska - wokal
Jakub Wocial – wokal
Karina Komendera – fortepian

„Wieczór z Kulturą” to propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce do spędzenia wieczoru we wnętrzach pałacu Pułaskich, w wyjątkowej, kameralnej atmosferze. To możliwość poznania artystów scen teatralnych i operowych, muzyków, kompozytorów, aktorów, poetów, cenionych ludzi kultury. To również spotkania przy lampce wina i okazja do rozmów o sztuce, muzyce czy teatrze.

W programie wieczoru 26 lutego znajdą Państwo najpiękniejsze przeboje światowego musicalu, m.in. Upiór w Operze, Follies, Company, Koty, Nędznicy (Les Miserables), Miss Saigon, Jesus Christ Superstar, West Side Story, Evita.

• Ilość miejsc ograniczona.
  • Bilety na koncert w cenie 85 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum.
  • Obowiązują stroje wieczorowe.

JablonskaWiktoria Jabłońska – absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz II stopnia w klasie wokalnej. W 2014 r. została przyjęta z pierwszą lokatą na studia do AM w Łodzi, kierunek Musical. Jest solistką Klubu Piosenki Poetyckiej przy MOK w Siedlcach. Laureatka wielu festiwali muzycznych (m.in. Mikrofon dla Wszystkich, Malwy) oraz konkursów piosenki poetyckiej (m.in. III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej „Płonąca świeca” i Mufka). Stypendystka prezydenta miasta Siedlce.

Jakub WocialJakub Wocial – polski aktor musicalowy, wokalista. Zadebiutował na deskach Teatru ROMA wcielając się w postać Herberta z musicalu „Taniec wampirów” Romana Polańskiego. Występował w Niemczech dla Stage Entertainment, grał w Berlinie, Oberhausen, Stuttgarcie na scenach Theater des Westens, Metronom Theater czy Palladium Theater. Od września 2012 pełni funkcję Kierownika Artystycznego Teatru Rampa w Warszawie. Autor projektów musicalowych: Broadway Street - The show (2011), Musicalove (2014).

Karina KomenderaKarina Komendera – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. Solistka spektaklu „Chopin – an Impression”, w którym zadebiutowała w 2010 r. na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku.

Brodway plakat