grzech piotowski
W ostatni piątek stycznia zapraszamy na XIX spotkanie z cyklu MUZZEUM JAZZ.

Wystąpi Grzegorz Piotrowski QUARTET w składzie:

Grzech Piotrowski - saksofon
Ghostman – wokal
Sebastian Wypych – bas
Adeb Chamoun – instrumenty perkusyjne

Projekt, który zostanie zaprezentowany przez artystów
balansuje na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji.

Bilety w cenie 30 zł od osoby należy rezerwować
pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum, tel. 48/ 667 20 20 w. 21

Polecamy i zapraszamy :)

grzech piotrowskiGrzech Piotrowski – kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Określany mianem impresjonisty malującego obrazy dźwiękiem. Jego muzyka szepce, opowiada, prowadzi w świat emocji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. Twórca World Orchestry właściciel Alchemik Records oraz sieci koncertowej Jazz in Poland. Nominowany trzykrotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio).

GhostmanGhostman – Zaczynał od gry na saksofonie, by po dwudziestu latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Używa głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. W swojej muzyce łączy elementy jazzu, afrykańskiego etno, muzyki elektronicznej oraz popu. Artysta oryginalny, tworzący muzykę porywającą wyjątkowym klimatem i różnorodnością.

Adeb ChamounAdeb Chamoun – pochodzi z Syrii, z malowniczego miasteczka Hasaka. Urodzony w muzycznej rodzinie, skąd doświadczenie muzyczne zdobywał od najmłodszych lat. Jego nauczycielem był brat Abdul-obecny mistrz gry na instrumentach perkusyjnych Syrii. Adeb Chamoun gra na instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich oraz latynoskich. tj riq, darabuka, tar,daf, cajon, conga... Muzykę którą gra jest w stylu jazzowym, etnicznym, arabskim, tureckim i perskim, latynoskim oraz folklor polski.

Sebastian wypychSebastian Wypych – W roku 1996 ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie kontrabasu. Zdobył wiele nagród tj.: I nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Wiolonczeli i Kontrabasów w Elblągu (1996), I miejsce oraz wszystkie nagrody pozaregulaminowe na VI Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasistów imienia A. B. Ciechańskiego w Poznaniu (1997), finalista 11th Tunbridge Wells International Young Concert Artists Competition, III nagroda w konkursie YAMAHA YOUNG ARTIST w Warszawie.
Współpracuje z zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą – między innymi z Orkiestrą Kameralną „Wratislavia” Jana Staniendy, „Concerto Avenna” Andrzeja Mysińskiego, „Sinfonia Varsovia”, „Sinfonietta Cracovia”, czy Prima Vista. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu PIĘKNY BRZEG SZTUKI.