paderewskifilm 07W tym roku przypada 75. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego - Wielkiego Polaka, męża stanu, pianisty, polityka i filantropa.

Z tej okazji, 19 października, w Centrum Edukacyjno – Muzealnym odbył się pokaz filmu „Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy” w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego, w którym wzięła udział młodzież licealna z Warki. Po projekcji uczniowie mieli możliwość spotkania i dyskusji z reżyserem. Odpowiadał on na pytania młodzieży, a także opowiedział o swojej fascynacji wybitnym polskim kompozytorem. Po spotkaniu była możliwość zwiedzania wystaw  „Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – Polak, Europejczyk, Mąż stanu i Artysta” - przygotowanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz „Serce Paderewskiego” - Fundacji Ave Arte.

Dziękujemy Dyrektorom LO im. Piotra Wysockiego oraz  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1 PLM "Warszawa" w Warce za umożliwienie młodzieży udział w spotkaniu.